Vánoční bohoslužby 2020

V našem kostele bude sloužena na Štědrý den půlnoční mše sv. v 16:00 hod. tzv. „dětská“ a ve 23 hod. Je potřebné dodržet platné hygienické předpisy, tzn. přiměřený počet osob, rozestupy a užívání roušek.

Aktualizace: Nekoná se vánoční bohoslužba v Petrovicích ve 23.00 hodin!

V příloze přehled vánočních bohoslužeb jak v našem arciděnském kostele Panny Marie, tak v okolních farnostech.

Aktuality platné od 3. listopadu

Od 3. listopadu včetně do odvolání platí:

všední dny od pondělí do soboty:

• 17:30 - 18:00 - možnost sv. smíření v kostele
  • po 18:00 - možnost přistoupit ke sv. přijímání v kostele (cca 15 minut, kněz již přítomen není)

neděle:

• 9:00 - přenos mše svaté
  • 10:00 - 11:00 - možnost přijmout svátost smíření a sv. přijímání
  • venkovní farnosti - dle obvyklého schématu - možnost přijmout svátost smíření a sv. přijímání (cca 15 minut)

Obnovení veřejných bohoslužeb - již od této neděle

V návaznosti na usnesení vlády č. 452 ze dne 23. dubna 2020 obnovujeme veřejné bohoslužby v naší farnosti a to od neděle 26. dubna. V první fázi je počet účastníků omezen na 15 a to včetně kněze. Postupně se počet účastníků bude navyšovat až do 8. června, kdy mají restrikce zcela pominout. Vše se ale může průběžně měnit dle vývoje počtu onemocnění. Prozatím je platný tento plán:

Velikonoce 2020 v naší farnosti

Fotka

Velikonoce 2020 jsou příležitostí, abychom je prožili ve větším sepětím s Ukřižovaným Kristem, než jindy. Stále platí opatření vlády a instrukce otce biskupa, a proto nemůžeme slavit nejdůležitější a nejkrásnější obřady celého liturgického roku veřejně. Chceme vám tedy nabídnout alespoň možnost připojit se ke slavení obřadů prostřednictvím živého přenosu z kaple a našeho farního kostela. Věříme, že i tímto způsobem obdržíme hojnost Božího požehnání.