Farní ohlášky z neděle 30.6.2024

Sv. Cyril a Metoděj

*      Dnes odpoledne od 16.00 hod. srdečně zveme všechny na poutní mši svatou ke cti svatých Petra a Pavla do farního kostela v Žežicích.

*      Připomínáme, že každou neděli máme mše svaté v některé venkovské farnosti. Můžete se jich zúčastnit a posílit tak místní komunitu. Příští neděli 7. července v Tisé od 16.00 hod.

*      V době letních prázdnin se pravidelná setkání mládeže v pátek večer nekonají. Je možné se účastnit různých prázdninových akcí, setkávat se osobně a také je možnost kdykoliv přijet na několik dní na Příchovické centrum mládeže. Zvláště vhodný je termín od 21.-28. července, kdy v Příchovicích probíhá tzv. Teen tabor, určený mladým od 13 do 19 let.

*      Diecézní pouť mládeže proběhne ve dnech 26. – 31. srpna. Začátek v Teplicích. (dcml.cz)

*      Příští neděli je 14. neděle v mezidobí.

*      Tým táborových vedoucích zve všechny děti od 6 do 15 let na farní letní tábor. Ten se uskuteční v termínu 13.7. - 26.7.2024. Není určen pouze pro děti věřící, ale i pro děti nevěřící a proto se nebojte zvát, i v jiných než křesťanských kruzích. Přihlašování probíhá na internetových stránkách www.taborymatej.cz/usti a více informací naleznete rovněž na webu či na plakátku v předsíni kostela.

*       Pátek 5. července připadá na Slavnost sv. Cyrila a Metoděje. Tento den je státní svátek - Den slovanských věrozvěstů. Připomínáme si tak bratry ze Soluně, kteří přišli na Velkou Moravu v roce 863 a prosadili staroslovanštinu jako jazyk, ve kterém se sloužily mše. V našem kostele Nanebevzetí Panny Marie bude sloužena slavnostní mše svatá v 18.00 hod.

*      Ve čtvrtek 15. srpna, na svátek Nanebevzetí Panny Marie, zve Společnost pro obnovu Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze na slavnostní bohoslužbu do chrámu Matky Boží před Týnem od 10.00 hod., kterou bude celebrovat J. Exc. Mons. Jan Graubner, arcibiskup pražský a primas český. Bližší informace na pozvánce v předsíni kostela.

V naší farnosti bude sloužena poutní bohoslužba ze Slavnosti Nanebevzetí Panny Marie v neděli 18. srpna při obou mších svatých v 9.00 a 10.30 hod.