Farní ohlášky z neděle 9.6.2024

slunce

10. neděle v mezidobí   ( 9. června 2024)

*       Připomínáme, že každou neděli máme mše svaté v některé venkovské farnosti. Můžete se jich zúčastnit a posílit tak místní komunitu. Tuto  neděli 9. června v Arnultovicích a Chlumci. Obě od 16.00 hod. Příští neděli 16. června ve Skoroticích od 16.00 hod.

*       Příprava na první svaté přijímání dětí pokračuje v úterý 11. června v 16.00 hod v sále Sinaj.

K 1 sv. přijímání děti přistoupí v neděli 16. června při mši svaté v 10.30 hod. Tento den se bude konat také Farní odpoledne ve Skoroticích na faře od 17.00 hod. Závěrečná modlitba v kostele ve 20.00 hod. Bližší informace naleznete na plakátku.

Také skupiny starších dětí pokračují v pravidelné výuce náboženství v úterý od 16.00 hod. děti ze 4. a 5 třídy, ve čtvrtek od 16.00 hod. žáci od 6. do 8. třídy ZŠ. Výuka bude probíhat do poloviny června, tzn. do 13. června.

*       Ve čtvrtek 13. června zveme na Hovory o víře v sále Sinaj ve 3. patře na faře od 18.45 hod. Tématem je Modlitba Páně. Zveme zvláště nedávno pokřtěné a zájemce o prohloubení křesťanské víry ve společenství.

*       Každý pátek po mši svaté se pravidelně schází společenství mládeže od 19.00 hod. na faře, sál Sinaj.

*      Příští neděli je 11. neděle v mezidobí.

*      Tým táborových vedoucích zve všechny děti od 6 do 15 let na farní letní tábor. Ten se uskuteční v termínu 13.7. - 26.7.2024. Není určen pouze pro děti věřící, ale i pro děti nevěřící a proto se nebojte zvát, i v jiných než křesťanských kruzích. Přihlašování probíhá na našich internetových stránkách a více informací naleznete rovněž na webu či na plakátku v předsíni kostela.

*       Ve čtvrtek 15. srpna, na svátek Nanebevzetí Panny Marie, zve Společnost pro obnovu Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze na slavnostní bohoslužbu do chrámu Matky Boží před Týnem od 10.00 hod., kterou bude celebrovat J. Exc. Mons. Jan Graubner, arcibiskup pražský a primas český. Bližší informace na pozvánce v předsíni kostela.