Farní ohlášky z neděle 26.11.2023

Kristus Král

Slavnost Ježíše Krista Krále

*        Příští neděle 3.12. je první nedělí adventní – začátek nového církevního roku (cyklus B).

*        Ve středu 29. listopadu se koná tzv. „Červená středa“, kdy si připomínáme a modlíme se za křesťanské oběti násilí.

*        V neděli 3. 12. v 17.30 hod. proběhne žehnání vánočního stromu na Lidickém náměstí u budovy Magistrátu.

*        V neděli 3. 12. v 18.00 hod. zazní v našem kostele Adventní koncert Bendova komorního orchestru a sboru Luscinia.

*        Zveme všechny k oslavě jubilea 50 let kněžství, které letos slaví P. Pavel Jančík a P. Vojtěch Suchý, při slavnostní mši svaté v pátek 8. prosince 2023 v 18.00 hod. Hlavním celebrantem bude Mons. Mgr. Jan Baxant. Po mši svaté přijďte též na malé pohoštění na faru.

*        V sobotu 9. prosince se koná v kostele sv. Mikuláše v Čermné od 14.00 hod. poutní mši svatá ke cti svatého Mikuláše.  Po mši sv. se sejdeme na malé pohoštění v místní hospůdce pod kopcem.

*        Předběžně oznamujeme, že od 17. 12. 2023 do 1. 1. 2024 pořádá naše farnost opět tradiční výstavu betlémů. Obracíme se již takto předem na všechny farníky s naléhavou prosbou o pomoc při instalaci výstavy od 11. do 16. 12. a s jejím následným hlídáním po dobu jejího otevření. Rádi bychom vás požádali, abyste s touto službou počítali a vyhradili si na ni v době adventu a Vánoc potřebný čas. S pomocí při instalaci je možné se domluvit s pí. Monikou Velinskou nebo s farní kanceláří (tel. 604201533).

V týdnu od 4. prosince do 9. prosince je plánováno sestavování papírových betlémů na arciděkanství. Je možné přijít podle Vašich individuálních možností, prosíme jen o zavolání předem na tel. č. 475 209 303 nebo 604 201 533, ohledně času příchodu.

V sobotu 9. prosince od 9.00 hod. je naplánováno stavění podstavců pod betlémy. Prosíme všechny zdatné muže, aby přišli do kostela a pomohli s touto fyzicky náročnou prací. Arch na zapsání je v kostele za lavicemi. Předem děkujeme.