Farní ohlášky z neděle 9.1.2022

Svátek Křtu Páně

*      Alianční týden modliteb proběhne od 9. – 16. ledna. První ekumenická bohoslužba se uskuteční dnešní neděli v 18:00 hod. v kapli na faře. Ostatní informace na plakátku v předsíni kostela.

*      Srdečně zveme všechny, kteří se podíleli na stavění a hlídání výstavy betlémů na setkání tzv. betlémářů, které se uskuteční v pondělí 17. ledna od 17:00 hod. na faře, sál Jana Pavla II. Zváni jsou všichni, kdo jakýmkoli způsobem přispěli k tvorbě a uskutečnění výstavy.

*      V této době, kdy naše země prožívá jednu z nejhorších krizí za poslední desetiletí, se chceme modlitbou růžence svěřit pod ochranu Panny Marie, Prostřednice všech milostí. Naše farnost se tak připojí ke vzniklé iniciativě Země se modlí, ve které se již nyní spojují některé evropské země. Budeme se modlit každou středu od 18:00 hod. před vchodem našeho kostela za náš národ a celou společnost, za církev a její vedení, za naši vládu, naše blízké a nás samotné. Více informací na webových stránkách www.zemesemodli.cz.

*      Další ze setkání diskuzní skupinky na téma synoda proběhne ve čtvrtek 13. ledna na faře, sál Sinaj od 19:00 hod. Jedná se o jednu z posledních možností, jak přispět svými náměty k tomuto závažnému tématu. Všichni zájemci jsou zváni.

*      Týden modliteb za jednotu křesťanů se uskuteční od úterý 18. 1., kdy si připomínáme Pannu Marii, Matku jednoty křesťanů, do úterý 25. 1., svátku Obrácení svatého Pavla. Připojme se k modlitbám za jednotu.