Farní ohlášky z neděle 17.12.2023

adventní věnec 3 svíce

3. neděle adventní

*        Dnešní neděli (17.12.) odpoledne zveme všechny na slavnostní zahájení 37. ročníku Výstavy betlémů od 16.00 hod. v našem kostele. Krátké úvodní slovo přednese arciděkan Miroslav Šimáček, poté nám zazpívá Dětský pěvecký sbor pod vedením PhDr. Martiny Zemanové, Ph.D.

Nadále žádáme dobrovolníky na hlídání kostela v době otevření výstavy. Archy pro zapisování služeb jsou umístěny v kostele za lavicemi. Předem děkujeme za pomoc.

*        Od neděle 17.12. do pondělí 1.1.2024 do 16.00 hod. probíhá v našem kostele výstava betlémů. Čas otevření naleznete na plakátcích a na webových stránkách farnosti.

*        Pravidelné setkání lékařů se v prosinci nekoná. Proběhne až příští měsíc, 15. ledna na faře v 19.00 hod.

*        V pátek 22.12. v 18.00 v kostele sv. Václava ve Skoroticích se koná Skorotické zpívání.

*        Od soboty 16. prosince je možné si v našem kostele zažehnout Betlémské světlo a odnést si jej ve vlastní lucerničce.

*        V neděli 24. prosince budou slouženy bohoslužby v těchto časech:

8.00 hod. – 4. neděle adventní

16.00 hod. – vánoční bohoslužba zaměřená na děti

23.00 hod. – tzv. půlnoční

Ostatní vánoční bohoslužby v Ústí nad Labem a okolí jsou uvedeny na internetových stránkách farnosti www.farnost-usti.cz a na plakátcích.

*        V pátek 29. prosince v 19.30 zazní v našem kostele slavná Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby v provedení orchestru a sboru Severočeského divadla v Ústí nad Labem pod vedením Mgr. Miloše Formáčka. Srdečně zveme.