Farní ohlášky z neděle 2.4.2023

kočičky

Květná neděle

* Na Zelený čtvrtek adorace před obřadem nebude, adorovat bude možno po obřadech v tzv. Getsemanské zahradě.“ Zveme k osobní modlitbě.

* Děkujeme všem, kteří minulou neděli přispěli do misijní kasičky. Na pomoc církvi v syrském Aleppu se podařilo vybrat 18 314 Kč a 20 €.

* Oznamujeme změnu termínu konání večerů přednášek „Hovory o víře“, které se nyní budou konat každou 2. středu v měsíci na faře v sále Jana Pavla II. od 17:00 hod. 1. setkání proběhne ve středu 12. dubna.

* V neděli 16. 4. se uskuteční setkání rodin s dětmi v MC Ovečka v Doběticích. Sraz od 14:30, program bude od 15 do 17 hod. Pro děti je k dispozici herna, pro dospělé bude prostor pro společné zamyšlení a povídání.

* Průběh velikonočních obřadů: Na Zelený čtvrtek začnou obřady od 18:00 hod., adorace u Božího hrobu možná do 22:00 hod., křížová cesta na Velký pátek na Mariánskou skálu bude od 14:00 hod., (sraz u kostela) a velkopáteční obřady začnou od 17:00 hod. Na Bílou sobotu začátek od 21.30 hod., neděle a pondělí velikonoční mše sv. v 9:00 a 10:30 hod. Adorace u Božího hrobu na Velký pátek možná od 9 - 12:00 hod., na Bílou sobotu od 9 – 15:00 hod. Připomínáme ministrantům, aby se dostavili vždy k přípravě liturgie o hodinu předem, na Bílou sobotu již od 20:00 hod.

* Ve středu svatého týdne bude v našem kostele provedeno orchestrem a sborem Severočeského divadla Requiem Antonína Dvořáka. Začátek v 18.00 hod.

Srdečně zveme všechny farníky i další přátele. Jedná se o jedinečnou možnost hluboké modlitby a rozjímání nad utrpením našeho Pána Ježíše Krista.

Přejeme všem požehnaný Svatý týden!