Výstava betlémů

Zveme všechny do našeho kostela Nanebevzetí Panny Marie na již dvacátý osmý ročník "Výstavy betlémů".

Můžete zde shlédnout mnoho různých druhů betlémů: klasické kostelní i moderní, vyřezávané ze dřeva, keramické, perníkový, z kukuřičného šustí, koření, papírové a z dalších materiálů.

Na štědrý den bude postaven i ústecký kostelní betlém.

Abychom výstavu přiblížili širokému okruhu dětí, vyhlásili jsme v letošním ročníku soutěž o nejhezčí betlém vytvořený dětmi MŠ a ZŠ.  Soutěžní betlémy jsou umístěny v presbytáři kostela (v přední části kostela), jsou očíslovány a u pořadatelské služby můžete nahlásit číslo betlému, pro který hlasujete.

Výstava byla otevřena 15.12.2014 a v prvním týdnu ji shlédlo téměř 5.000 lidí (převážně školní výpravy). Výstava potrvá do 4.1. 2015, kdy bude slavnostně zakončena v 16.00 hod.

Prosíme také o pomoc se zajištěním pořadatelské služby na výstavě. Zájemci hlaste se v sakristii kostela, kde jsou k dispozici archy pro zápis služeb. Děkujeme za pomoc.