Farní ohlášky z neděle 11.8.2024

Koťátko

*      Připomínáme, že každou neděli máme mše svaté v některé venkovské farnosti. Můžete se jich zúčastnit a posílit tak místní komunitu.

*       Tuto neděli 11. srpna můžete přijít na nedělní bohoslužbu do Arnultovic nebo Chlumce, obě od 16.00 hod. Příští neděli 18. srpna do Skorotic od 16.00 hod.

*       Příští neděle 18. srpna bude 20. neděle v mezidobí.

*       Ve čtvrtek 15. srpna je Slavnost Nanebevzetí Panny Marie, patronky naší farnosti. Pravidelná mše svatá bude sloužena v 18.00 hod. Poutní bohoslužba bude přeložena na neděli 18. srpna při obou mších svatých v 9.00 a 10.30 hod. Srdečně všechny zveme.

*       Pamatujme na celostátní setkání animátorů mládeže, které proběhne příští týden v Kroměříži, aby přineslo velké Boží požehnání pro všechny účastníky.

*      Diecézní pouť mládeže proběhne ve dnech 26. – 31. srpna. Začátek v Teplicích. (dcml.cz)

*      Ve čtvrtek 15. srpna, na svátek Nanebevzetí Panny Marie, zve Společnost pro obnovu Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze na slavnostní bohoslužbu do chrámu Matky Boží před Týnem od 10.00 hod., kterou bude celebrovat J. Exc. Mons. Jan Graubner, arcibiskup pražský a primas český.

*       Ve školním roce 2024 – 2025 bude na faře opět probíhat výuka náboženství, a to ve 3 skupinách. V úterý od 16.00 – 17.00 hod. skupina dětí připravující se na 1. sv. přijímání a skupina dětí třetích až pátých tříd ZŠ. Děti 6. – 9. třídy ZŠ se budou scházet ve čtvrtek od 16.00 hod. Výuka začne od 1. října 2024. Přihlášky na náboženství budou k dispozici v kostele za lavicemi a na faře v kanceláři od 14.8.