Farní ohlášky z neděle 1.10.2023

modlitba

*        Tuto neděli 1. října v 16.00 hod. zveme všechny na poutní mši svatou ke cti sv. Václava do kostela ve Skoroticích.

*        V pátek 6. října, na první pátek v měsíci, je doporučeno přistoupit ke svátosti smíření a svatému přijímání. Po mši sv. v 18:00 hod. následuje eucharistická adorace a svátostné požehnání

*        Přihlášky na náboženství pro nový školní rok naleznete na stolku za lavicemi a je možno si je též stáhnout ze stránek farního webu www.farnost-usti.cz. Příprava na 1. svaté přijímání bude probíhat pro 2. a 3. třídu v úterý od 16- 17 hod. Výuka 4. – 5. třídy též v úterý od 16- 17 hod., zároveň nabízíme pro 1. a 2. třídu výuku náboženství ve čtvrtek od 16 – 17 hod. Pro 6. – 9. třídu (primu – kvartu) bude možnost vyučování náboženství ve čtvrtek mezi 16 – 17 hod. Vyplněné přihlášky odevzdávejte, prosím, co nejdříve, ve farní kanceláři nebo v sakristii. Výuka začne 1. týden v říjnu.

*        Dětská schola, která zpívá a hraje v našem kostele, se bude letos scházet každou středu od 16:00 hod. Zveme všechny děti, které rády zpívají nebo hrají na hudební nástroj, aby se zapojily do naší bezvadné scholy!

*        Společenství středoškolské mládeže se schází každý pátek po mši svaté. Srdečně zveme všechny mladé lidi. Na programu Boží slovo, duchovní téma, zpěv s kytarou, modlitba i občerstvení, plánování akcí.

*        Vysokoškolské studenty zase přivítáme každou středu od 19.00 hod. na faře v sále Sinaj.

*        Setkání rodin s dětmi se budou konat pravidelně každou třetí neděli v měsíci od 15.00 hod. Místo vždy upřesníme, tentokrát s největší pravděpodobností ve farní budově. Děti v sále Sinaj a rodiče v sálku Jana Pavla II.

*        Také v tomto školním roce se budeme setkávat při „Hovorech o víře“ pravidelně každý druhý čtvrtek v měsíci od 18.45 hod. v sále Sinaj na faře. Těšíme se na setkání s Vámi ve čtvrtek 12. října.

*        V říjnu začne též pravidelné setkávání lékařů, vždy třetí pondělí v měsíci. Tentokrát tedy v pondělí 16. října, v 19.00 hod. v sále Jana Pavla II.