Farní ohlášky z neděle 10.9.2023

květina

*        Přihlášky na náboženství pro nový školní rok naleznete na stolku za lavicemi a je možno si je též stáhnout ze stránek farního webu www.farnost-usti.cz. Příprava na 1. svaté přijímání bude probíhat pro 2. a 3. třídu v úterý od 16- 17 hod. Výuka 4. – 5. třídy též v úterý od 16- 17 hod., zároveň nabízíme pro 1. a 2. třídu výuku náboženství ve čtvrtek od 16 – 17 hod. Pro 6. – 9. třídu (primu – kvartu) bude možnost vyučování náboženství ve čtvrtek mezi 16 – 17 hod. Vyplněné přihlášky odevzdávejte, prosím, do 24. 9., ve farní kanceláři nebo v sakristii. Výuka začne 1. týden v říjnu.

*        Dny evropského dědictví proběhnou dnešní neděli 10. 9. od 12 – 16 hod. a příští víkend 16. -17. 9. Prosíme naše farníky, aby se zapisovali ke službě hlídání kostela do formulářů na stolku.

*        Setkání seniorů se bude konat ve čtvrtek 21. září od 15:00 hod., sál Nazaret na faře. Na programu bude připravené duchovní téma, diskuse, modlitba, občerstvení. Na setkání přicházejí též naši kněží. Rádi vás mezi sebou uvítáme.

*        Srdečně zveme do našeho kostela na slavnostní koncert v předvečer svátku sv. Ludmily v pátek 15. září od 19.30 hod. Na programu část Oratoria svatá Ludmila od Antonína Dvořáka, Beethovenova Osudová a další. Účinkuje orchestr a sbor Severočeského divadla pod dirigentem Milošem Formáčkem.

Před koncertem při mši svaté v 18:00 hod. zazní výběr Biblických písní. Podrobný program celého koncertu naleznete na plakátech.

*        Setkání rodin se uskuteční v Centru pro rodinu Ovečka (Poláčkova 2) v neděli 17. 9. od 15.00 – 17 hod. Všechny rodiny s dětmi jsou zvány.