Sčítání lidu 2021 a nabídka pomoci

Logo

V těchto dnech probíhá elektronická fáze sčítání obyvatelstva. Vyplnit sčítačí formulář je možné na adrese: onlinescitani.cz. Sčítání je povinné, kdo se nesečte elektronicky, tomu budou doručeny papírové formuláře sčítacími komisaři.

Mezi otázkami jsou dva nepovinné údaje - národnost a příslušnost k náboženství/církvi. Našimi pastýři jsme vyzváni k tomu, abychom se jako lidé pokřtění k církvi přihlásili. Do kolonky se vpisuje tento správný název: "Církev římskokatolická".

Kdo nemá přístup k internetu nebo by potřeboval pomoci, může se obrátit na P. Václava, který rád buď po telefonu, nebo osobně kdykoliv (např. po mši svaté) sčítání provede. Stačí mít s sebou platný občanský průkaz a znát přibližnou výměru svého bytu/domu.

P. Václav nabízí také pomoc s registrací, rezervací a dopravou zvláště seniorů na očkování proti koronaviru.

Nebojte se mu ozvat na tel. 732 973 747.