Online přenosy bohoslužeb a pobožností z naší farnosti

V této mimořáné době bychom vám rádi nabídli živý přenos vybraných bohoslužeb slavených soukromě v naší kapli Panny Marie na faře. Přenos je dostupný na stránce http://www.farnost-usti.cz/prenos-bohosluzeb-poboznosti (dostupné přes menu vlevo). Sledujte prosím webové stránky - sekci pořad bohoslužeb, tam naleznete plánované přenosy.

Před přenosem nebo v případě přerušení je vždy potřeba aktualizovat načtenou stránku (např. klávesou F5).

Organizační opatření pro osmidenní dobu celostátní karantény, tj. od pondělí 16.03. do úterý 24.03.2020

Znak

Všem duchovním správcům a statutárním orgánům farností
a zaměstnancům Litoměřického biskupství, včetně biskupské kurie

ORGANIZAČNÍ OPATŘENÍ

S ohledem na vládní vyhlášení o celostátní karanténě, znamenající zákaz volného pohybu (s výjimkami nutných cest k zajištění života svých blízkých a života svého), vydávám toto opatření:

Vyhlášení vlády k omezení pohybu osob

Milí bratři a sestry,
vzhledem k novému vyhlášení vlády k omezení pohybu osob, chceme přijmout nové pokyny a proto oznamuji, že bohoslužby nemohou z tohoto důvodu do odvolání probíhat. Doporučuji tedy prohloubit osobní modlitbu, případně konat domácí bohoslužbu, jak je nabídnuta na webových stránkách pražského arcibiskupství. Je potešitelné, že ve vyjímkách pro pohyb, je také uvedena individuální duchovní péče. Zde uvádím příslušný odstavec:
* Mimo zákaz je také výkon povolání nebo činnosti sloužících k zajištění bezpečnosti vnitřního pořádku a řešení krizové situace, zajištění ochrany zdraví, poskytování zdravotní nebo sociální péče, duchovní péče, veterinární péče, veřejné hromadné dopravy a další infrastruktury nezbytné k obstarávání základních služeb obyvatel, zásobování a rozvážkové služby.