Obnova kostela Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem

Reg.č.: CZ.06.04.04/00/22_062/0003229

Celkové náklady: 27 503 300 Kč

Dotace: 26 128 135 Kč

Projekt je podpořen z finančních prostředků EU.

Římskokatolická farnost – arciděkanství Ústí nad Labem zahájila obnovu fasády jedné z nejvýznamnějších kulturních památek ve městě Ústí nad Labem. Kostel s pohnutou historií (i věží) se nachází přímo v centru města a jeho vnější plášť nutně potřebuje odborný zásah. V rámci projektu budou realizovány restaurátorské práce na kamenných prvcích, včetně monumentálního vstupního portálu, a stavební obnova omítek a dalších částí pláště specializovanou stavební firmou.

Účelem projektu je revitalizace památky. Dojde ke zlepšení stavebně-technického stavu a vylepšení estetického dojmu pro návštěvníky a obyvatele města.

Projekt byl podpořen ze 62. výzvy IROP – Památky (ITI) prostřednictvím ITI Ústecko-chomutovské aglomerace.

kostel Nanebevzetí Panny Marie

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem dostane nový kabát.